Migracija i nova domena

Postovani Toporci kao i ostali korisnici Topor foruma,

kao sto ste primjetili, a neki od vas koji su duze ovdje to vec znaju, ponekad zna biti problema sa forumom. Naime Topor je trenutno na free hosting usluzi i nalazimo se na serveru sa 30.000 drugih webova, foruma itd te naravno nista od toga ne placamo pa niti ne mozemo zahtjevati kvalitetniji i bolji tretman.

Kao Udruga donjeli smo odluku da se prebacimo na placeni hosting te samim time vrsit cemo migraciju, kako web stranica tako i foruma pa vas molim za jos malo strpljenja te i dalje intenzivno koristenje refresh opcije :wink:
Trenutno se prebacujemo na puno kvalitetniji server i placeni hosting tako da u buduce nece biti problema sa onim poznatim militaristom Generalom Failure.

Nadam se da imate jos malo strpljenja sa svima nama i da mozete pricekati novi razvoj situacije u cilju bolje podrske u buducnosti.
Tijekom migracije moguci su zastoji u radu, moguca je dijelomicna ili potpuna blokada pristupa forumu no ne ocekujemo previse takvih problema.

Takodjer vazno je napomenuti da cemo uskoro kao rezultat nase migracije biti na novoj domeni te ce biti potrebno promjeniti vase bookmarkove ili favourite linkove sukladno promjeni domene no o tome kada dodje vrijeme za to.

U ime administracije foruma i naseg tima modova
vas Admin

Rekao bi slavni profesor Farnsworth: “Good news everybody!”

Još ako pri migraciji uspije neki export naših starih postova sa Agrama te njihov import na novi sajt, e to bi bio poso!

Nego jedno bitno pitanje: a ki će to platiti? :mrgreen:

Cek ti nisi dobio dopis?!?
Provjerit cu gdje je zapelo, no financije su te trebale obavijestiti

eh, Bog ce ti platit sinko :chaos:

Od svih tih :chaos: ja bi se najradije naplatio kod Slaanesha :smiling_imp:

Kad se Slaanesh poigra malo sa tobom i uzme danak… :hell:

Sanader je najavio jučer u Dnevniku… Rekao je kada već naši građani ne mogu imati grijanje, neka barem imaju stabilne forume. :laughing:

SMRT GRIJANJU, FORUMA NARODU! :astonished:
Podržavam premještaj, blagajnike, poreze na članarinu i sve ostalo. Ako ostanemo na ovome izlizati će mi se tipka Refresh! :nerd:

eh… za sada je to obecanje ko i “jamstvena kartica HDZa” :tonguy:

Cijenjeno svekoliko pucanstvo i dragi skeptici!

Svecano mozemo objaviti da je prvi dio posla gotov!
Sluzbeno je otvorena nova domena udruge Topor i mozete je potraziti na adresi
http://www.udruga-topor.com

Takodjer link na pocetnoj stranici foruma vise ne vodi na staru adresu vec na novu.

Stranice su premjestene u potpunosti te je napravljen mali facelifting za sada.
Najbitnije je od svega, da su stranice sada stabilne i u funkciji.

Idemo dalje! (rece netko tko je spomenut par postova gore) :ugeek:

kad će novi forum? F5 mi više ne radi :frowning:

razmišljam si generala vojske nazvat Error :neutral_face:

Znam prijatelju, nisi jedini koji je izlizao F5 tipku.
Prokletstvo jedno!

Ma samo da mi prodje jos ovih par dana ludnice sa faksom, pa kad mi posao ostane jedina preokupacija, rijesit cemo i tu migraciju do kraja. 50% posla je gotovo, ali ono najbitnije tek dolazi. Moram se osigurati da sve prodje kako treba.

Jos malo strpljenja pliz!

Evo da se ne otvara nova obavijest bumpati cu ovu staru pa da znate svi na znanje i ravnanje!

Migracija je kao sto vidite zavrsena. E sad da li je uspjesno, to cemo jos vidjeti. Tijekom testiranja nisam primjetio nikakve probleme no priznajem kao iskusni informaticar da je sve proslo preglatko da bi se veselio :smiley: (zato nisam rekao da je uspjesno zavrsena)

Radovi koji su ucinjeni ukljucivali su :dwarf:

  • upgrade starog foruma sa 3.0.2 na 3.0.3 pa na 3.0.4 verziju.
  • uzimanje backupa starog foruma
  • instalacija nove MySQL baze na novom serveru
  • instalacija phpbb verzije 3.0.4 na novom serveru
  • restore stare baze i “tocenje” podataka u nove tablice
  • kopiranje nekih dijelova starog file sistema na novi file sistem

Zadnja tocka je bila vise po sjecanju sta sam mjenjao na starom serveru pa sam tako i prebacio na novi.
Ako primjetite neke probleme javite se mailom ili PM-om. Koliko sam pogledao sebi pod Zvijerka, imam sve PM-ove od prije pa bi tako trebali imati i vi.
Postovi su kao sto vidite ovdje te ne bi trebalo biti problema.

General Error je nadam se ovime u potpunosti iskorjenjen. Ako kojim slucajem nije, ovo je placeni hosting pa ce se i support ekipa ukljuciti u rijesavanje problema.

Ugodno forumiranje svima! :smiley:
Vas Admin!

BRAVO MAJSTORE!!!
Ma rekao sam ja davno da si ti pravi računarski mag! :wizz:
Zato meni simoć forum nije radio-damn! :imp:
Vjerujem u tvoje sposobnosti i uvjeren sam da neće bit nikakvih grešaka.

Pa ja se iskreno nadam da nece :slight_smile:
Ne znam kako tebi izgleda, ali meni nekako forum leti! Brz mi se cini.

Forum je zaista brzi i nema Generala… sada, da l ice uletjeti neki “captain Error” jos nisam primjetio…

svaka cast :pala:

Špica Zvijerko. Fakat je ugodnije ovako bez refreshanja.

Ili Captain Pancake. :lolanje:

EVO ME! :chaos:

Kaj…forum nije pao? :mrgreen:

Ne zazivaj vraga! :ukor: