Magija na II. TTT - vox populi

Nekako čisto sumnjam da je stvaranje i destrukcija koju Živko spominje ikako povezana sa građenjem kuće, ali to je samo moje mišljenje… :luda:

[b]Bah, ništa nova. :ukor:

Lane = 2. ban 2 dana.
-V- = 6. ban 32 dana.
Joker = 4. ban 8 dana.

:butch:

Vaš ModDerator[/b]

Info:

Rulespack je na (vjerojatno) zadnjem proofreadingu. Do ponedjeljka bi trebao biti objavljen u “finalnoj” varijanti. Navodnici zato jer još imamo dosta cajta do turnira pa ćemo ga u suradnji s vama još možda malo i tweakati.

Zahvaljujem na dosadašnjoj suradnji (izim par zadnjih postova). Za sada nema potrebe za raspravom dok ne objavimo uradak, a i onda bih molio na novi topic da je malo čišće.

Modovi neka slobodno lockaju ove topice za glasovanje i raspravu pa otvorimo novi nakon rulespacka.

:pivo:

Ok, vjerojatno ovaj post neće utjecati na sam sadržaj rulespacka, ali treba probati:

Naime, jučer smo isprobali 2vs2 partiju sa slijedečim restrikcijama i pravilima (VC&Beastovi vs VC&DE)

4d6 za winds of magic. Powerpoolovi odvojeni, dispel poolovi zajednički. Max dodatnih PDa po igraču, uključujući channel je 2, max broj DDova po igraču je 3. DDovi se generiraju iz 2 najveće kocke. Cap na PDove, neovisno o dodatnoj generaciji je 20 kocaka. Max kast sa 4 kocke.

Generali daju svoj Ld ally vojsci unutar 6’’. BSBovi nemaju efekta na ally vojske. Nema miješanja unita (char jedne vojske u unitu druge).

(imam zapisane PDove/DDove za svaku rundu, akog nekog zanima kao relevantan podatak, napišem)
rezultat: apsolutno nimalo nije magija prenabrijana. Prolazio je, u prosjeku 1.5 spel po rundi, što je čak i manje nego, kada se uzmu omjeri, nego u manjim partijama.

Također, još par zaključaka/potvrda i ideja:

nama je partija trajala 4 sata, u friendly okružanju i sa mikromalno shootinga. Ne šalim se kad kažem da bi trebalo 5 sati po partiji ili 4 sata, uz nekakav specijalni deployment rule. Kad smo kod deploymenta, on traje. mi smo deployali 2 po 2 unita (strana A stavi 2 bilo koja unita, pa strana B stavi dva itd…ali i to traje). ako je izvedivo, screening deployment i npr 20 min bi bilo idealno.

Također, 2 partije max po danu. Nema šanse, nikakve, da se organizira odigravanje 3 partije po danu bez da se krate partije na 4 turna. Bit će apsolutna noćna mora takvo nešto organizirat.

Također, apropos army compa: neke stvari ne treba preuzet iz Agramovog compa (konkretno, malo me frapiralo da je dopušten DE lord na pegazu sa stubborn i inv wardom). Valja lo bi preuzet restrikcije sa ETCa/SBa, malo su zanimljivije i balansiranije partije.

To je to za sada od mene. Neću sad dalje raspravljati o 2d6 vs 4d6 sistemu jer su ljudi vrlo tvrdoglavi (a imao bih itekako koješta reći o manama 2d6 na tako velkim vojskama), samo sam imao potrebu dati rezultate vrko konkretne partije. Nešto ala playtest, pa da imate kao referentni rezultat, pa makar i oporbeni.

Što se tiče trajanja partija i broja istih, ovih dana se desila promjena. Vjerojatno će biti 4 partije po 4 sata.

Samo prenosim što vidim da se dogovara, sam ne utječem na sadržaj RP, tako da nemojte uzeti ništa što napišem za ziher.

da se i ja nadovežem. Za početak da kažem, neću reć da mi je svejedno kolko se PD koristi, namjeravam bit na turniru bez obzira na pravila. Svrha ovog posta nije forsiranje 4d6, već samo opis jedne partije po takvom pravilu.

Mi smo imali dagger, oni onaj beastmen shard, tako da smo u prosjeku imali po strani +2PD. Mi smo imali lev4 light vampir, lev4 Sorca/dagger/shadow, lev2Fire sorca, a oni lev3Vampiric i lev1vampiric, lev4 death, lev 2 beast i lev 1 shadow.

Prolazila su dva spella po redu, u to ubrajam i 4 IR koja su legla na stolu sveskupa. Naša magija se svela na par misslova, i neš hexova koji su pomogli oslabiti kočiju. Jedini ključan trenutak magije je IF danse macabre koji je doveo moju gardu u CC. Njihova magija se svela na par miasmi,neš raisenja, i par +1s+1T, no sve u svemu ništa posebno. Zaključak; nije bilo ali nikakvog “silovanja” magijom kako se neki užasavaju. Da smo igrali na 2d6, prošli bi samo IF. A svi smo imali jake castere. Bilo je svjedoka sa strane, da nebi bilo da izmišljamo.

Kao što sam rekao na početku, na turnir dolazim bez obzira koji se sistem koristi. Meni je zapravo svejedno, uzet ću no brainer lorda sa red furyem i bok. Dark elfovi isto mogu živit bez magije, kao i sve ostale jake vojske, no zaboravljate da ima ljudi koji igraju i sa We, Brett, BoC. Magija je element koji njih dovodi u “ravnomjeran” položaj, bez nje se ne moraju ni pojavljivati.

Tolko o strašnoj magiji, no ponavljam, mene brine 8 warmašina na stolu, a o tome se šuti.

Po meni glavni problem magije u 8oj su uber spellovi tipa Dreaded13, Dwellersi, Sun, Pit of shades i slični koji mogu 1shottati cijele unite, monstere, ili pak karaktere u unitima.

90% problema se rjesava limitom od 4 kocke. Kad ti je sansa da uopce iskastas dwellerse cca 50%, razmislit ces si da li ces ga uopce uzimati, a kamo li castati. LOS za te spellove isto mice njihovu najvecu prednost.

Ostaje problem spamanja (tipa zaba sa cijelim loreom i extra dice za svaku kocku - up to 7 extra kocaka po potezu), sto se isto rjesava limitom na generiranje power diceova.

Ovo dvoje de facto rjesava problem overpowered magije u 8oj.

Nakon toga je sve igrivo, a sam broj power diceova nije krucijalan, ako ga broj dispell diceova slijedi u pravilnom omjeru (ovako odokativno, broj dispell diceova u 75% slucajeva iznosi 75% broja power diceova; ali trebalo bi napraviti excel neki da se to provjeri).

Ja dolazim bez obzira i probat cu iskoristiti svaki loophole koji nadjem :vc:

:open_mouth:

Zar i ti, sine Stevice?! Nikada to ne bih od tebe očekivao!

:panika:

Izlaskom rulespacka tema prestaje biti aktualna. Za daljnje rasprave molim novi topic.