Kakav je Vampirski lore

Pa da, ali nemre mi onda on sa 4 DD-a i 3 scrolla govoriti da je LORE prebrutalan jer je njega vampir naguzio magijom.
necromanceri su jednako jadni kao i ostali magovi, Vampiri su tvrđi, ali ako su nabrijani za CC, onda nisu za magiju i obratno.

Znači ja se moram spremiti kao da branim od Kairosa kada se branim od tog lora…to je bome smjer u kojem sam išao kad sam pokušao objasnit snagu lora ali mislim sad…ti iz krajnosti u krajnost,Majić nije postavio ovako supersonično detaljno pitanje jel lore najbolji svih vremena,nego gledano kroz prosjek,a plus to Gateway će bit ljubomoran ako sad vampire metnemo da imaju naj naj naj bolje spelove.

Ja sam se i bakčio sa krajnosti pa sam se tako i opremio.

Moj mišljenje (i molio bih sve da se ponašaju shodno činjenici da je svaki post na svakom forumu samo nečije mišljenje):

U ovoj igri postoji samo jedna vrsta magije koja sama po sebi može odnijeti partiju. Ne pričam o maloj pomoći da se balans partije promijeni, nego totalni preokret.

To su magije koje utječu na movement. Svi znamo da se ova igra gubi i pobjeđuje večinom u movement fazi.

Ključna stvar u večini slučajeva je taj kritični flank charge. Ako ti u movement fazi možeš pomaknuti unit u flanking poziciju i zatim ga zabiti u magičnoj, to je onaj gamewinner o kojem pričam. Isto tako, ako te protivnik nadtaktizira u svom movemetnu i dođeš u situaciju da “gdje god stavio križić, on u svom potezu ima tri u liniji”, a ti onda u magiji stvoriš novi unit koji redirecta i spasi ti dupe - i to je gameturning magija.

Sve druge vrste magije su samo pripomoć. Naravno, ako te pripomoći ima u protuvrijednosti 14PD ili ako je to dovoljno “to tip the balance”, i takva “druga” magija će pobijediti, ali jedino movement magija će napraviti drastični taktički preokret.

Ajmo onda pogledati koji lore-ovi imaju takav tip magije:

Svi znamo koji su i samo 2 garantiraju da ćeš imati baš taj movement spell (TK i VC), a isto tako znamo da samo VC magija ima dva tkava spella (Vanhell’s i kreiranje novih unita).

Kao što rekoh, po mom mišljenju to rješava svaku dilemu oko kvalitete lore-a. Vrlo je jednostavno. Imaš li gamewinning spell i koliko si siguran da će ga tvoj mag u partiji imati.

E da, i možeš li ga recastati sve dok ti ne uspije (TK), beskonačno (VC) ili uopće ne možeš (ostali Loreovi).

Toliko od mene na ovu temu.

Oprosti, ali Shadow je onda najbolji lore u ovoj igri! Meni je taj lore pre, pre dobar. VC lore je za vojsku kojoj je namijenjen jako dobar, ali samo 4 prva spela. Zadnja dva se iskreno rijetko isplate castati.

A buuu, jaaadan…

Da su bar onda ta 4 spella plus nulti vrijedni (re)castanja… Oh wait, they are! :wizz:

Gle, bez recastanja 0-tog spella VC nemaju kaj tražit. To je svima jasno. Ostatak spelova im treba zabranit recastanje i oni su sasvim normalna vojska. Iskreno lord koji stalno casta i koji je podložan miscastu i nije neko pretjerano veselje. Vi govorite o toj famoznoj VC magiji koda je najuber stvar u WH! Moš mislit! Je gadna na GT-u, ali negdje s nekim poštenim AC-om nema kaj tražit.

Ako se dobro sjećam, prethodna verzija vampira je imala sličan lore, slabiju vojsku i lošije charactere, nije mogla recastati isti spell niti birati magije i sasvim je ugodno bila top-tournament army podosta vremena.

Toliko o tome da VC nemaju šta tražiti. Odigraj partiju sa nekom osrednjom vojskom protiv vampira bez magije (osim nužnog jednog castera generala) i samo ćeš se čuditi da vargulf, BK i wraithovi rade sasvim fino i bez magije.

Bilo koja izjava da DoC/VC/DE/Lizz bez jednog elementa u svojoj vojsci nemaju što tražiti je vrlo upitna.

Must… not… get… involved… in… discussion… :cry:

Bas mi nije najjasnije gdje si ti to vidio da smo MI (ergo opozicija tvom misljenju) to rekli. Mi samo tvrdimo da za taj point cost, za mogucnosti koje pruza takticki, da za mogucnost recastanja i ostalih +1 na cast sranja i jos uz combo sa Boundovima itd. je ona vise nego korisna i nadprosjecna.

VC su i bez magije, kako je lijepo Lieshout primjetio, top4 vojska… sa magijom posebno dizajniranom iskljucivo za njih, koja pokriva moguce nedostatke na poprilicno jeftin i kvalitetan nacin, su jos jaci.

A upiranje prstom u druge vojske ne znaci da ljudi ne vide snagu VCa. Vikanjem HE imaju ovo, DoC imaju sve ili DE imaju hatred i magiju ne postize se nista.

Vampiri su jaka kompetitvna vojska koja je svojim izuzetno dobro osmisljenim loreom moze biti samo jaca od vecine ostalih vojski. I to je cinjenica. Nikakva vika i upiranje prstom i omalovazavanje neistomisljenika (tu ne mislim na tebe) to ne moze prikrit, vec samo to naglasava.

Ma DE i HE magovi su prekorisni i nabrijani! Jedni stvaraju PD, a drugi imaju hrpu itema za zabavu! I da, i jedni i drugi imaju pristup naj lorovima u igri! :wink:
No dobro, neka mi netko prstom pokaže na VC vojsku koja je u ovom okruženju osvojila neki turnir u zadnje dvije godine!

Bolje pitaj Razona koji je dve godine za redom sa VC u prvih 3 na ljestvici turnirske uspješnosti (kada već pričamo o turnirima). A i Ruki bi imao što za reći. Ne kažem da nema ništa u igračima, ali sumnjam da bi im taj plasman bio moguć sa O&G.

A ako zaletiš vampirskog generala u tyranta, ne gubiš radi slabosti VC vojske :wink:

a cuj, to ti ovisi o igracima, znas :vc: … jer su oni balansirana vojska, ne BASTARDA ko DoC npr. s kojima los igrac ko ja moze biti 3. u HR :car:

Ma opet vam kažem po 125. puta da uz naše AC-e VC više nisu što su nekada bili, a tu su još uvijek Liziji, DoC i DE koji su turnirski puno bolji. Previše se generalizira oko VC lora. Dobar je, jako dobar, ali da je ubojica nije! Magija je stvar koja se u WH najlakše da kontrolirati od strane protivnika. Rađe igram protiv puno PD-a nego protiv gunlinea.
P.S. Zabiti lorda u tyranta i s hatredom i red fury mu ne dati ni wound, a on ih ima još dva je peh i na to sam naviknuo već! :hell:

Ako se ne varam, Vampiri su digli Novi Sad, koji ide po ETC pravilima.

Pa to je bila i poanta, da je jako dobar, medju najboljima, a ne totalna pusiona.

Svaki mag koji nema mogućnosti spasiti se od miscasta je u banani! VC to nemaju i što više kockica bacaš to više vučeš vraga za rogove. Uz to, lord ako vrisne od miscasta ode partija i cijela vojska. U kojoj je to vojsci još tako?! Prema tome, VC su sa svojim lorom sasvim normalni i ugodni protivnici u ovom AC okruženju.
@Steev: ETC i GT su totalno labavi AC-i i nisu mjerodavni. Samo pogledaj vojske na jednom i na drugom turniru pa ćeš vidjeti da su u potpunosti identične.

Da, osim sto jedan od najbitnijih spellova mogu bacati na 1 kocki. Time je nekih 80% svih iskastanih spellova imuno na miskast. plus sto nije miskast kraj svijeta, vecina efekata nanese vampiru jedan wound, koji moze vratiti vec prvim slijedecim iskastanim spellom :unamused:

Nije uopce istina, a i ovaj koji je osvojio je imao skroz cudnu listu kakvu nisam vidjao prije…

Sa jednom kockom, na kojoj ti treba 3+ da bi spell uopće bio iscastan (uz pomoć itema od 65 bodova), opet ti istaje 33% šanse da tu magiju uopće ne uspiješ iscastati.

Bez tog itema, imaš 50% šanse da ti magija ne uspije, na jednu kocku.
Fakat čupam kosu od silne rentabilnosti. :unamused:

I još jedna napomena, koja očito još nije najbolje sjela nekim protagonistima ove diskusije:
Sam Lore ne omogučava recastanje! To omogučava posebno pravilo koje se koristi u sklopu magije. Gledajte lore kao lore, sam za sebe, ne u kombinaciji sa pravilom vojske ako ga želite ocjeniti i kritizirati samo kao lore.

Čim nađeš konkretan primjer u kojem postoji caster koji ne može recastati vampire spellove i nema u isto vrijeme invocation, prodano. Možda ne znam najbolje pravila za nove VC, možda mogu recastati i birati spell i kad odaberu drugi lore?

Hmmm, možda je zato VC igračima OK uzeti neki drugi lore, i dalje imaju najbitniji armyspecific spell :vc:

Ja mislim da je taj lore toliko broken da ako ga igrač upotrebljava treba mu odma -3 penala na AC dat! Nema druge… :confused: