Kakav je Vampirski lore

Evo, pošto je došlo do nesuglasja u mišljenju, volio bih čuti puk šta kaže o aktualnom vampirskom lore-u.

Ja sam mišljenja da je jedan od boljih.

Šta je prosječan lore? Koji je to?

Bolji je od prosecnog. Mislim da su svi armijski lorovi bolji od onih iz kor rulbuka.

Recimo Lore of Fire, kojeg toliko često uzimaš.

Mislim da je krivo formulirano pitanje.
Pravo pitanje bi bilo “Da li je vampirska magija bolja od prosjeka?”

Magija nije isto sto i lora, i snaga vampirske magije ne lezi iskljucivo u lori (opisima spellova).

I fali ti treca opcija - prosjecan.

Moje skromno mišljenje: nije ni bolji a nije ni lošiji.

To je utilitaran a ne šemk špek lore kao što imaju ogri ili demoni recimo. Vampirska magija je vampire countsima bread and butter.

Namjerno je stavljeno za lore, pošto je ovo pitanje proizašlo iz rasprave na drugom topicu.

A i ovo sa prosječnim bolje da nisam stavio. Ovak ima samo bolji ili gori

Ali to nije pitanje. Samo pitam da li je bolji ili gori od nekog prosječnog lore-a.

Lore je prosječan, ništa posebno. 2 dobra spella, 2 sranja i 2 korisna.

A na topicu zbog kojeg je došlo do ovog poll-a:

Aha i sada si ti dokazao nešto? Da sam rekao da je pušiona pa da je ništa posbeno.

Ok, evo, onda ću ti i tu napisati da je pušiona. Jesi sad zadovoljan? :unamused:

Drugi put stavi anketne opcije kako spada, jebala te kategorija “prosječnog”…

Majiću, makni ovu glupu anketu koja samo pokazuje koliko ne razumiješ igru.

Vampirski lore je dizajniran posebno za njih i kao takav je dio vojske koja funkcionira na sebi svojstven način. Ne može ga se mano-a-mano uspoređivat s ostalim loreovima isto kao što npr. cijene naizgled jako sličnih unita u različitim vojskama variraju jer funkcioniraju u drukčijim uvijetima.

Ja ne razumijem igru? Ja sam dao samo jedan glas. Reci ovo ostalim 7 sa ovog foruma i 9 sa Agramovog.

Pa ako je i specijalno dizajniran za njih, onda čisto sumnjam da može biti lošija opcija od ovih općih lore-ova.

To ti je problem kod glasanja, ne samo ovog nego i drugih. Svaki glas vrijedi jednako. I akademika i doktora nauka i lika kaj nije nikad završio osnovnu.

Tako ti jednako vrijedi moj glas, a sa Vampirima sam još od 5. edicije ilitiga od početka i nekih novih ljudi za koje ne znam niti kako igraju niti protiv čega od Vampira su ikad igrali.

Uz naravno činjenicu da ti je anketno pitanje totalno promašeno.

Mislim Vide da si ti kreno od krive pretpostavke u početku,ak sam dobro skužio raspravu ti pričaš o tome kako ti igraš sa tim lorom i tom vojskom kao da bi to trebo bit neki uzor ili prototip kako se sa tim treba igrat.Samo zato kaj ti ne igraš sa macabr spamom ne znači da drugi neće.A nas ostale zaboli neka stvar kako ti igraš jel ćemo protiv tebe igrat jednu partiju u godinu ili dve dana.

Dok ću sa druge strane imat jednu partiju protiv recimo Razona koji je na zadnji turnir donio tolko kockica u magiji da sam veli kako nebi htio igrat protiv sebe,pa jednu “frendly” partiju sa Mužarom koji će donjeti PD i pol manje od Razona,pa ću onda na Arenu doć i tamo odigrati standardne 3 partije protiv Vampira od kojih će jedan bit siledžija i isto me tako razjebat,dok će drugi imati normalnu fazu sa 7-8 kockica koje vampiri moraju imati i taj će me dernut zato što može recastat 3 svoja spell od kojih svaki cast mene košta 100-200 bodova u obliku krpanja pol rana herojima u zadnjoj rundi,redirektanju jedinice od cca 300 bodova koja će prekrasno pokazat flank i najebat kasnije ili u krajnjoj liniji pobrat neki frtalj u zadnjem krugu,a sve ovo sa “normalnom” magijom koju vampiri moraju imat,a ja nesmijem sjebat dispel,te na kraju protiv trećeg vampira koji ima istu takvu fazu ali će se meni Bog nasmješit i zarolat ću neš recimo i dobit ću ga.

Znači tu sam recimo “odigro” 5 partija a REALNI omjer mi je 4:1,s time da protiv tri magične siledžije nemam kaj tražit ikada.Znači no limit primjer,frendly primjer i comp primjer koji ne igraju ko recimo ti.I kako sad ne glasat za to da je magija pre nabrijana,mislim molim te ne govoriš ispravno,gledaš previše subjektivno.

Da je samo heal necromancy magija imaš moj glas ali kako nije sorry i niko me nemože uvjerit da oni nemogu igrat a da te dvije magije nemogu re castat.Osim kinga svi su wizovi,ima bound itema,ima kupovanja spellova,re cast nije ključan.Moj glas zato ide da je pre nabrijan i bolji od prosječnog.

Majiću, možeš isto tako dat anketu jel čokolada crne ili crvene boje? Dobit ćeš isto 20 odgovora da je crne, al’ zapravo nije nijedno od toga, jel tako? Smeđa je. Anketa ti ne valja. Razumiješ li sad?

Ne možeš ih uspoređivat. Undeadovi su općenito toliko drukčiji od ostalih vojski zbog svojih pravila da im je i Lore utoliko drukčiji. Njima taj Lore treba da bi kompetitivno funkcionirali - ostali im to ne mogu isporučit, niti oni mogu bit razmatrani u isključivom funkcioniranju s nekim drugim Loreom, isto kao što ni neka druga vojska ne može bit razmatrana u funkcioniranju s Vampirskim loreom.

Dakle Majiću, tenisica broja 43 meni paše, tebi ne. Al takva ista broja 45 paše tebi, a meni ne. Iako obje služe za hodanje, ne možemo ih objektivno uspoređivat ako ja obučem prevelike, a ti premale. Razumiješ li sad?

Kakve usporedbe moram vuć’… :scared:

To šta on sadrži jedan spell koji je zapravo jedini killer (Vanhel’s) meni osobno nije dovoljno da taj lore uzimam jer moje konstrukcije vojski, u korelaciji sa AC-ima, mi ne dopuštaju da tu magiju recastam.
I to šta netko dođe na turnir sa nekakvom jadnom obranom od magije, onda ga Vampiri, uz normalne kocke, malo nabiju ne čine automatski niti lore prebrutalnim, niti VC igrača siledžijom niti listu pederlukom.

I upravo tu mislim da si, baš kao i Igor Pamić u nedjelju, omanuo ceo fudbal. :wink:

Dont go there,ne diraj trenera svih trenera jel ću te “utopit” u plahte argumenata na koje nećeš moć odgovorit tjedan dana :lolanje:

I nije jedan spell nego tri jeba ga ja,svi koje možeš re castat su govno,samo healu progledamo kroz prste jel je nužan,ja sam samo naveo macabre jel mi se nije dalo razvlačit.Za moju vojsku osobno macabre je kurac na batini,ja se bojim raise dead više neg vi gatewaya jel me taktički uništavaju.

I opet TI nemoš recastat macabre,TEBI u TVOJOJ konstrukciji vojski ne paše na AC turniru.Ja neigram samo AC turnire,moje frendly partije kod nekih “priprema” za no AC turnire nisu “frendly” ko i tvoje i to ti možda smatraš ko loše ili neznam kaj jel nevoliš to igrat.Ja volim igrat sve vrste i kroz to gledam kao kompletnu igru.

I ne govorim o lošoj obrani od magije nego dobroj do odličnoj obrani u obliku 4 DD + 3scrolla ili 5 DD sa scrollom ili dva.Problem je što ja nesmijem više od jednom sjebat dispel po krugu,a obično moram ić sa jednakim brojem kocki ko što caster baca inače će me “iscrpit” i onda sam tek u kurcu.

Dodatak,sad zbog Pamića za kaznu idem i na Agramov forum i idem glasat protiv lora i tamo :hell:

Ja sam na ETC-u igrao protiv lika sa VCima (oni dosadni, debilni - extra PD-ovi, Lvl 4, +1 na cast i dispel) i naš kaj mi je napravio sa magijom? Ništa!
A ja sa 6 DD-ova i jednim Scrollom uz Staff of Sorcery. Nije mi niti jednom pokušao castati Reise Dead. Valjda niti njemu taj spell nije rentabilan. Castao je jednom Wind i dao mi je 4 rane. No big deal.

Stvar je kontroliranom puštanju magija, ne možeš sve zaustaviti, nešto moraš i pustiti.

Ma zbog Pamića odi u upravu kluba i traži odgovore na hrabru igru i najavljenu pobjedu. :laughing:

Ja i dalje tvrdim da se o lorama ne moze raspravljati bez da se raspravlja o kompletnom magic potencijalu vojske.

Cak ni o lorama iz BRB-a.
Naime, ni one nisu uvijek jednako jake, ovisi tko ih koristi. Nije isto da li bilo koju loru iz knjige koristi empire, dark elf ili lizardman sa slannom.

I opet, sta to znaci prosjek i sta to znaci bolje kad pricamo o magiji?
Koji su to faktori koje gledas kad razmisljas sto je bolje?
-destruktivnost
-funkcionalnost (englezi bi rekli utility)
-fleksibilnost iliti takticke mogucnosti

Na primjer, fire je gotovo cista destruktivnost, gut magic je gotovo cista funkcionalnost.
Vampirski lore u teoriji ima sve, ali u velikoj vecini slucajeva sve ce se svesti na dizanje/vracanje, vanhels i povremeno magic missile. Dakle ako sagledamo loru u okviru taktickih potreba i mogucnosti, vidjet cemo da nije previse fleksibilna

Usporedimo je sa novim skaven lorama.
Nove skaven lore (pogotovo lore of ruin) imaju apsolutno sve. Imaju ogroman destruktivni potencijal, imaju funkcionalnost u vidu nabrijavanja vlastitih unita, mogu onemogucavati shooting i flying imaju 13. spell koji je potencijalno genijalan magic defense, mogu teleportirati heroje po mapi i uglavnom imaju ogromne takticke mogucnosti. Obe skaven lore su, ako citamo samo tekst spellova, debelo bolje od vampirske.

Ali lora nije jedini faktor. Ako vampirsku loru stavimo u kontekst specijalnih pravila castanja, magicnih itema i snage samih magova koji magije castaju, dobijemo cinjenicu da je vampirska magija potencijalno bolja od skavenske.

Mozda je zbunjujuce, ali my point is: Vampirska lora je ok, vampirska magija je brutalna.

A to je sto, nekakva jadna magicna obrana? :laughing:

To je poprilicno slicno 7DD i 2 skrola setupu (protiv necega malo slabije, protiv necega jace - recimo vampira) koji furam sa ETC empireom - a mene s tom listom nikad nitko nije magijom pobijedio - pa cak niti Kairos bez ogranicenja prije godinu dana u Beogradu (imao je efektivno 14ak PDa).